• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

Çocukların Düşünceleri24.Dönem Duygu ve Düşünceler


Ben Ceren HIZLI;
Bu dönem Mecliste beşinci senem

20. Dönem Eğitim Komisyon Başkanlığı
21. Dönem Katip üyelik
22 ve 23 Dönemlerde Başkan Yardımcılığı
24 Dönemde İse Meclis Başkanlığı Yaptım

Bugün burada 24.dönemin kapanışını yapmak için burada bulunmaktayız. Ben, görev yaptığım bu süre içerisinde gerek hocalarımdan gerek arkadaşlarımdan çok şey öğrendim Sizlerin de bildiği üzere meclis çalışmalarımız çok yoğun ve faydalı bir şekilde geçti. Bu dönem içerisinde komisyon toplantıları genel kurulların yanı sıra, müze gezileri, makam ziyaretleri, fidan dikimi, konferanslar, trafik eğitim ve denetimleri gibi birçok faaliyet gerçekleştirdik Her şeyden önce bana inanıp oy veren ve beni bu makama layık gören tüm meclis üyesi arkadaşlarıma, ihlal edilen çocuk haklarına ilişkin önergeler hazırlayan, katkı sunan üyelerimize ve emeği geçen herkese, çalışmalarımızda bizlere katkı sunan idarî amirlerimize ve hocalarımıza; gece gündüz demeden, bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi ile meclis çalışmamızda katkı sağlayan Damla hocamıza ayrıca teşekkür ederim.
Sizlerle birlikte çalışmaktan gurur duyuyorum ve Meclisten ayrıldığım için çok üzgünüm. İlk gün, ne kadar tecrübesiz ve heyecanlı olduğunu hatırlıyorum. Ama zamanla hocalarımızın ve arkadaşlarımın bilgi ve destekleri ile pek çok tecrübe kazandım; tecrübe kazandıkça da özgüvenim arttı.
Sizlerle aynı çatı altında görev yapmaktan mutluluk duyuyorum. Yaşım itibariyle bir sonraki dönem meclis çalışmalarına katılamayacağım için büyük üzüntü duyuyorum. Burada kazandığım deneyimlerimin ardından, artık ilk hedefim TBMM; yani milletvekilliğidir.
Hedefimin kolay olmadığını biliyorum ama bu Meclis bana, zorlukları nasıl aşacağımı ve seçimi nasıl kazanacağımı öğretti. Çocuk Meclisi’nden bir Belediye Başkanı bir milletvekili hatta cumhurbaşkanı çıkacağına inancım tamdır ve bunu başarmak için ihtiyacımız olan şey sadece inanmak ve çok çalışmaktır.
Ben bu hedefe doğru yürüyeceğime burada söz veriyorum.
Bir dahaki dönemde aday olmak isteyen tüm arkadaşlarımıza başarılar dileyerek sözlerime son vermek istiyorum
Teşekkürler

 

Merhaba, isterseniz size maceramı kısaca anlatayım. Önce 4. Sınıftan matematik dersinde rehber öğretmenimiz derse girip bize çocuk meclisi diye bir yer var buraya katılmak isteyenler benim yanıma gelsinler dedi ve aynı anda ben, Gökçe ve Nihal gittik sonra rehber öğretmenimiz bize bilgi verdi. Daha sonra seçimlere katıldım ve seçildim. Sonra bir baktım, Gökçe ile ben aynı komisyonda, Nihal ise Basın Yayını seçmiş. Daha sonra acısıyla, tatlısıyla büyük ve uzun bir dönem geçirdik. Ben çok eğlendim Meclis’te, eminim sizler de öyle
Talha Berk Sugeç- Çocuk Hakları Komisyonu

Çocuk Meclisine katılmadan önce gerçekten bana bu kadar katkı sağlayacağını düşünmemiştim. Burayı ilk öğrendiğimde hemen katılmak istedim. Buraya üye oldum ve daha da fazlası başkan yardımcısı oldum . Buranın en iyi yönlerinden biri, isteklerimizi önerge şeklinde sunabiliyoruz. Genel kurullar bazen yorucu olsa da, arkadaşlarımın fikirlerini dinleyip oylamak çok güzeldi ve her komisyonda farklı konuların işleniyor olması da çok önemliydi. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.
Tuğçe Yalçınkaya / Divan Başkan Yrd.

 

Merhaba arkadaşlar. Ben Rana Yumruçalı. Öncelikle duygu düşüncelerimi ifade etmek isterim: Benim, Çocuk Meclisi’nde ikinci yılım. Çocuk meclisine ilk geldiğimde utangaçtım. Bir sürü çocuk vardı. Hepimiz başkanlık için oy topluyorduk, çok güzeldi. İşte İlk sosyalleşmemi o anda yaşamıştım; sonra da hep beraber, seçtiğimiz komisyonlara gitmiştik. Komisyonda da heyecan bitmemişti. Komisyon başkan, sözcü ve yardımcı seçimleri vardı, hemen adaylığımı koymuştum ve 23. Dönemde komisyon sözcüsü seçilmiştim. Çok şaşırmış ve mutlu olmuştum. Görevlerimi layıkı ile yerine getirdim ve göz açıp kapayana kadar 23.dönem çocuk meclisi bitmişti ve çok üzülmüştüm. Veda Genel Kurulunda ise çok eğlenmiştim. Şarkılar, türküler… Yaz tatilinden de sonra Çocuk Meclisini daha önceden de bildiğim için, hemen başvurumu yaptım ve seçildiğimi duyunca sevinçten havalara uçtum; büyük gün gelmişti ve hepimiz yeniden toplanmıştık. Komisyon başkan, yardımcı ve sözcü seçileceği gün daha da hırslıydım ve bu sefer komisyon başkanı oldum. Çok güzel bir duyguydu. Bir sürü gezilere gittik ve işte yine son veda genel kurulu… eminim ki yine çok güzel geçecek. Emekleri için hocalarıma ve komisyon öğretmenim Damla Hocama çok teşekkür ederim.

 

 

Merhaba Arkadaşlar
Ben Nur İNAN- Kültür Sanat Komisyonu Başkanıyım
Çocuk Meclisi sayesinde haklarımı öğrendim, çok değerli arkadaşlıklar edindim, gezdim, hiç unutmayacağım anılarım oldu. Rehber öğretmenlerimiz bizlere ışık tuttu. Hiçbir şey bilmediğim Çocuk Meclisinden bir sürü bilgi ile çıktım. Hiç bir şey bilmiyordum çocuk meclisi hakkında ama bir anda bana önemli bir görev düştü; Komisyon Başkanı oldum.
İyi ki varsın Çocuk Meclisi. Yaşım yettiğince burada görev yapacağım ve burada eleştireceğim hiçbir şey yok; çünkü burası her şeyiyle çok güzel bir yer
Rehber öğretmenimiz Selvihan Hocama da çok teşekkür ediyorum.

Çocuk Meclisini çok seviyorum
Çünkü, buraya seçilen 150 çocuk arasında ben de varım. Komisyonumda, önergelerimi okuyordum, Genel kurul’da oylanarak kabul ediliyordu önergelerim. Hocalarım sayesinde bir çok şey öğrendim; Çocuk Meclisine Teşekkür Ediyorum.
Uygar Ergenç- Çocuk Hakları Komisyonu

Çocuk Meclisi bana çok şey kattı. Bilmediğim pek çok şey öğrendim, arkadaşlarım oldu, gezilere gittik; farklı ve güzel zamanlar geçirdik.
Ömer Tuğrul Yıldız-Çevre Sağlık Komisyonu

 

Ben buraya gelmeden önce içe dönük biriydim. Buraya geldiğimde daha çok sosyalleşmeye başladım. Burası bana çok şey kattı, rehber öğretmenimiz sayın Ayla Sabahoğlu çok anlayışlı bir insan. Ben Çocuk Meclisi’ni herkese tavsiye ederim. İnsan buraya gelince daha bir olgunlaşıyor sanki.
Nehir Güven -Çevre ve Sağlık Komisyonu

Çocuk Meclisindeki bir yılım harika geçti; komisyonlar , genel kurullar, geziler derken koskoca bir yıl geçti ve şimdi meclisin son günleri. Çok üzülüyorum fakat gelecek yıl kesinlikle yeniden katılacağım. Şimdiden heyecanlıyım
Amra Şoka -Spor Komisyonu

Çocuk Meclisi bana çok şey kattı; gezdim, tanıdım, öğrendim ve bilgilendim, buraya bir daha gelmeyi çok isterim.
Ve arkadaşlarıma da öneririm. Çünkü bu güzel duyguyu bence ve herkes tatmalı diye düşünüyorum. Burada çok şey öğrendim ve diğer dönemde de burada olmayı çok isterim. Haklarımı öğrenmiş oldum Meclis’te ve burada çok mutlu oldum.
dönemin sonuna geldiğimiz içinse çok üzgünüm. Ceren Begüm Köksal -Çevre ve Sağlık Komisyonu

Çocuk Meclisi bana bir çok şey kazandırdı ve yapamadığım ama yapmak istediğim, birçok şeye imkan sağladı.. Açıkça söylemek isterim ki Çocuk Meclisi çok güzel bir yer.İnci Baskak - Spor KomisyonuBen Çocuk Meclisini çok sevdim bana çok şey öğretti. Çocuk Meclisine herkesin gelmesine tavsiye ederim. Yunus Emre Sinir
Çocuk Meclisi bana çok şey kattı. Çocuk Meclisi benim düşüncelerimi değiştirdi. Ben çocukların düşüncesinin önemsiz olduğunuz sanıyordum ama Meclis bana, çocukların her birinin çok özel ve çok güzel olduğunu, bizlere değer verildiğini gösterdi. Herkes teşekkür ederim Mehmet Akif Aydın- Spor Komisyon Sözcüsü
Çocuk Meclisi’nde kendimizi daha iyi anlatabiliyoruz. Çocuk Meclisi bize öz güven kazandırıyor. Kendimizi daha fazla ifade edebiliyoruz. Burak Güney- Çevre ve Sağlık Komisyonu


Çocuk Meclis’inde eğlenirken öğrendik, öğrenirken gezdik. Hem öğretmenimiz Ayla hoca, hem meclis arkadaşlarımız, hem de gittiğimiz yerler, katıldığımız geziler bana o kadar çok şey öğretti ki bir yılda “3 “ yaş büyümüş gibi hissettim diyebilirim.
Seneye de katılabilmeyi çok isterdim bu güzel Meclise ama yaşım tutmuyor olacak.
Bizim de “genç meclisi “ kurma projemizin gerçeklemesini gönülden istiyorum. Çocuk Meclisini asla unutmayacağım, iyi ki üye olmuşum. Sıla Naz Akkaya- Çevre- Sağlık Komisyon Başkanı

 

Çocuk Meclisi bana çok şey kattı mesela; “böcek şenliği” ne meclis sayesinde katılmıştım ve çok güzel şeyler öğrendim. Bütün Sivri sineklerin dişi olduğunu öğrendim, 6 bacaklı olmayan şeylerin böcek olmadığını öğrendim. Çocuk Meclisi olmasaydı bunları öğrenemezdim. Eyüp Okan Baskak - Spor komisyonu
------------------------------------------------------------------------------------------
Çocuk Meclisine ilk geldiğimde biraz heyecanlıydım sonra arkadaşlarımı, öğretmenimi tanıyınca heyecanım gitti. Geziler çok eğlenceli geçti. Buraya tekrar gelmek istiyorum ve Herkese de öneriyorum; Her yönüyle çok güzel bir Meclis burası. Sahra Nur Kusan-Spor Komisyonu

Çocuk Meclisini çok sevdim. İlk başlarda çok fazla detay bilmiyordum ama, beni çocuk meclisinde en çok şaşırtan şey “çocuk hakları” oldu. Ben çocuk haklarını 3K maddelerini ve daha nicelerini, önergenin ne demek olduğunu öğrendim. Meclis, aslında bir takım. “ komisyon çalışmaları” bir ekip olmayı öğretiyor. Meclis, bana aynı zamanda kendimi ifade edebilmemi iki kat güçlendirdi. Mecliste bizim için emek harcayan herkese teşekkür ederim.
Yiğit Alp Demirci -Çevre ve Sağlık Komisyonu
---------------------------------------------------------------------------------------------
Çocuk Meclisi çok güzel bir yer çocuk meclisinde çok eğlendim, bazen de çok yoğundu. Hidayet öğretmenimle zaman çok çabuk, çok güzel geçti.
Halil Efe Gönültaş- Bilim Teknoloji Komisyonu

Çocuk Meclisinde yeni arkadaşlar edindim, yeni bilgileri öğrendim o yüzden çocuk meclisi çok güzel bir yer ve burada çocukların sesi olmaktan çok mutluyum.
Vehbi Akif Gök- Spor Komisyonu

 


İki yıldır (23. ve 24.dönem ) Çocuk Meclisi’nde kardeşlik yardımlaşma üyesiyim. Meclis bana çok şey kattı . Meclis sayesinde, Okulumda da başarabileceğim şeyler olduğunu fark ettim. İnsanlarla olan bağlarım güçlendi. Artık konuşmaktan çekinmiyorum. Çocuk Meclisine katılmanızı öneririm.
Mavera Sena Çelik- Kardeşlik Yardımlaşma Komisyonu

Meclisin bana kattıkları için çok teşekkür ederim. Ama gelecekte, yazdığımız önergelerin hayata geçirilmesini istiyorum. Mecliste çok eğlendik, çalıştık ama bakalım gelecekte meyvesini verecek mi Meclise seçilenler için meclis bir okuldur ve okulumuz kapanacağı için üzülüyoruz.
Bize yeni şeyler öğreten öğretmenlerimize ve bizi destekleyen arkadaşlarımıza teşekkür eder , iyi tatiller dilerim. Saygılarımla
Yiğit Türedi - Çevre ve Sağlık Komisyonu

 


Çocuk Meclisi sayesinde bir sürü arkadaşım oldu.
Üstelik ilk senemdi ama arkadaşlarım ve öğretmenim sayesinde Bilim Teknoloji Komisyonunda başkanlık vazifemi de yerine getirdim. Eğitim komisyonunu da tanımış oldum.
Başta Hidayet öğretmenim olmak üzere tüm öğretmenlerime teşekkür ederim ve ikinci senemde de vazifemi, bir üye bir başkan ya da bir katip olarak gerçekleştirebilmeyi umut ediyorum.
Birinci senemde, Damla öğretmenim ve Fatih öğretmenime de ayrı ayrı teşekkür ederim.
Hüseyin Mehmet Eğri- Bilim Teknoloji Komisyon Başkanı

Çocuk meclisi iki senedir bana çok şey kattı.
Hayatımda çok olumlu örnekler açtı. İyi ki buradayım; iyi ki sizleri ve komisyon öğretmenlerimi tanımışım
Geçen sene bana rehber olan Ayla hocama ve bu sene de Hidayet hocama çok teşekkür ediyorum. Sizleri ve Çocuk Meclisini tanımak çok hoş ve güzeldi. İnşallah seneye de burada görev almaktan mutluluk duyacağım. Sizlerin ve Çocuk Meclisinin bana kattığı şeyler için çok teşekkür ediyorum… Yaşasın Çocuk Meclisi
Seni Çok Seviyorum.
Hande Nur Erçin - Kardeşlik ve Yardımlaşma KomisyonuBurası ile tanıştığımda küçük bir çocuktum.
İçeri girdim annemle ve teyzemle birlikte ve sonra burasının ne güzel bir yer olduğunu gördüm. Seçimlere katıldım, seçildim, önergeler yazdım; , oyladım, bazı görüşleri sevdim, bazılarını sevmedim. Gezilere katıldım ve hayatımda ilk kez haklarımı savunabildim. Burası çok güzel bir yer ve sene boyunca düzenli olarak Meclise devam ettim. Bitiyor diye içime büyük bir hüzün çöküyor. Burayı çok seviyorum. Burayı hiç unutmayacağım.
Müge Gündoğan- Bilim Teknoloji Komisyonu

Çocuk Meclisi bende önemli bir yer. Burada yeni arkadaşlar edindim, yeni şeyler öğrendim, öğretmenlerimi çok sevdim. Selvihan Hoca’mı çok seviyorum. Burada acıyı tatlıyı paylaştık ama maalesef dönem sonuna gelmenin üzüntüsünü yaşıyorum. Çocuk Meclisini asla unutmayacağım.

Şevval Melek Çağrı- Kültür- Sanat Komisyonu

 Sevgili Çocuk Meclisi Üyelerim ve Öğretmenlerim,
Ben Kültür Sanat Komisyonu’nda çok eğlenmekle beraber Çocuk Meclisinde de bir sürü güzel şeyler yaşadım. Bazı haftalar gezilere gittik. Bu haftalar çok eğlenceli haftalardı. Öğretmenlerimiz sağ olsun, onlar da bizi hiç eksik bırakmıyorlar.
Çocuk Meclisi bana göre çocukların kendilerini tam olarak ifade edebilmesini sağlıyor. Bu durumda çocuklar hayaller kuruyor, fikirler üretiyorlar. Ben çocuk meclisinde daha fazla açıldım, fikirlerimi özgürce ifade edebildim. Katılım hakkımı çok iyi bir şekilde değerlendirmemiz gerektiğini öğrendim. Bazı haftalar gelemesem de Çocuk Meclisinin 24. Döneminde gezilere gittim, yarışmalara katıldım ve bir sürü bilgi öğrendim. Çok mutluyum burada. Hocalarımı öpüyor ve onlara çok teşekkür ediyorum.
Dicle Karakaya-Kültür Sanat Komisyonu

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisine 24. Dönem katıldım. Bu Meclisin üyesi olduğum için çok mutluyum, gurur duyuyorum. Çocuk Meclisi bana çocuk haklarını, çocuklara haksızlık yapıldığında susmamayı, kendini ifade etmeyi öğretti. Görmediğim yerleri ziyaret ettim; hatta Kızılay’da trafik denetimlerine katılıp, araçları durdurarak sürücüleri bilgilendirdim. Meclis çalışmalarına ve komisyon çalışmalarına katılarak fikirlerimi önerge olarak sundum ve meclis üyesi arkadaşlarımın fikirlerini dinledim, oyladım. Emeği geçen tüm öğretmenlerime, özellikle Selvihan öğretmenime çok teşekkür ediyorum.
Özde Cansu Taylan – Kültür Sanat Komısyonu

 

 


Ben Can Değirmenci. Çocuk hakları komisyonu sözcüsüyüm. Bu yıl çocuk meclisinde ikinci yılım. Çocuk meclisi bana kendime güvenmeyi, kendimi rahatça ifade edilebilmeyi , başkalarının fikirlerine saygı duymayı, çocuk haklarını öğretti. Burada çevremizdeki sorunlara çözüm yolları üreterek, bunları komisyon ve genel kurul toplantıların da önerge olarak sunduk. Önergeleri aramızda oylayarak kabul ya da reddettik. Böylelikle düşünce özgürlüğümüz ile seçme ve seçilme hakkımızı kullanmış olduk. Bu da bana kendimi daha önemli hissettirdi ve çocuk haklarını uygulamalı öğretmiş oldu.
Düzenlenen gezilerle çevremi tanıdım ve yeni bilgiler edindim. Trafik polisi ve zabıta olarak bu meslekleri daha iyi tanıdım.
Ben çocuk meclisinde hem çok eğlendim, hem de çok şey öğrendim. Emeği geçen herkese, özellikle de Damla öğretmenime çok teşekkür ederim.
Can Değirmenci- Çocuk Hakları Komisyonu Sözcüsü

 

Çocuk Meclisine girdiğimden beri çok şey öğrendim ve çok eğlendim. Bu yazıya nereden başlasam bilemiyorum. Tamam, her şeye başından başlayayım. 4.sınıftan girmeye çalıştığım Çocuk Meclisi ile ilgili çalışmalarımı unutmuştum. 5. sınıfta tanıştığım Ömer Mert ÜNSAL isimli arkadaşımın eski Çocuk Meclisi üyesi olması ve Çocuk Meclisini sevmesi beni teşvik etti. Ailemdeki herkes ve arkadaşlarımın sayesiyle Çocuk Meclisine girdim.
Daha ilk toplantından çok heyecanlıydım. Bu heyecan bütün bir dönem sürdü. Bu yazıyı yazma vakti bu kadar hızlı mı gelecekti, onu bilmiyordum. Çocuk Meclisi bana çok şey kattı. Demokrasiyi öğrendim, yeni yerler öğrendim, aktif birisi oldum ve yeni arkadaşlıklar kurdum. Herkesin kalbine girebildiysem ne mutlu bana!
Şu sözlerle yazımı bitiriyorum. Burada çok mutluyum. İsterim ki herkes bu mutluluğa ersin. Çocuk Meclisine herkes gelsin. Herkes gelsin, görsün, öğrensin. Bunun için ne yapmam gerekiyorsa ben buna hazırım. Şimdilik Hoşça kalın!
Mert Can Civil- Çocuk Hakları Komisyonu

 

 

 

Buraya ilk geldiğimde utanıyordum, yavaş yavaş alışmaya başladım. Sonrasında gezilerde, hiç bilmediğim şeyler öğrendim
Çocuk meclisi sayesinde çok şey gördüm, çok teşekkür ederim. Arkadaşlarımı, hocalarımı çok sevdim . Hocalarım, bana çok şey öğrettiniz; çok teşekkür ederim size. Sizi çok sevdim ve hiç unutmayacağım.
Rim Ömer- Eğitim Komisyonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Meclise ilk geldiğimde kendimi biraz değişik hissettim. Ama sık sık gelmeye başladıktan sonra, alıştım. Başka komisyondaki arkadaşlarımla oyunlar oynadık; Komisyonlar da hiç sıkıcı olmuyor. Hep eğlenerek günü geçiriyorduk; üç saat sanki 15 dakika gibi geçiyordu. Şimdi kendimi daha iyi hissediyorum.
Salih Süllü- Eğitim Komisyonu

 

Merhaba ben Gökçe Zübeyde Aldemir. Bu yıl Çocuk Meclisi’nde ilk yılım; burası çok güzel bir yer. Çocuk Meclisi bana çok katkı sağladı. Okulumda, rehber öğretmenimden duyunca merak ettim. Öğretmenim bize bir form verdi; sonunda Meclise üye olmaya hak kazandım. Buraya girince katılım hakkımı kullanmış oldum. Seçimler oldu. Seçme ve seçilme hakkını kullanmış oldum.
Zaten katılımcı ve özgüvenliydim ama bunlar Mecliste daha da arttı.
Çocuk Meclisi’nde bir sürü geziye gittik. Oralarda birçok şey öğrendim. Şakalar, bilgiler, konuşmalar, tartışmalar herşey çok eğlenceli geçti. Gelecek sene de katılmak istiyorum. Herkese teşekkürler.
Gökçe Zübeyde ALDEMİR- Çocuk Hakları Komisyonu
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Geçen sene Ekim ayıydı; okulumuza bir yazı geldi ve sınıf panosuna asıldı. O yazıyı okudum ve evde araştırdım. Ben de buraya katılmalıyım dedim; seçimler çok eğlenceli geçti.
Eğitim komisyonuna seçildim. Trafik denetimleri,UNESCO ziyareti, Ali Dayı Çocuk Kütüphanesi ziyareti gibi pek çok programa katıldım. Bütün öğretmenlerimle çok iyi zaman geçirdim.
25. Dönemde görüşmek üzere
Yiğit TANGÜL- Eğitim Komisyonu

 

Buraya ilk geldiğimde biraz utangaçtım. Ama burayı zamanla daha çok sevdim ve gezilerde çok güzel zaman geçirdim
Çocuk Meclisinde hep iyi günlerim oldu; iyi ki buradayım. İyi ki böyle bir yer kurulmuş. Çocuk Meclisini, komisyonumu ve komisyon hocamızı çok sevdim.
Samet DOĞRUÖZ- Eğitim Komisyonu

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Çocuk Meclisi beni özgüven sahibi biri yaptı. Burada gezilere katıldım; ve bu gezilerin de bana pek çok faydası oldu; komisyon sözcüsü seçildim. Komisyon başkanımı ve diğer arkadaşlarımı çok sevdim. İlk kez burada seçme seçilme hakkını yaşadım. Burayı çok seviyorum; öğretmenlerimi de çok seviyorum;
Önergeler yazıyoruz. Ve bu önergeler çocuklara, yaşlılara, gençlere ve özellikle de engellilere çok yararlı olması için yazılıyor.
Rabia BADEMCİ- Eğitim Komisyonu

 

Ben Çocuk Meclisini çok sevdim
Çünkü bilmediğim bilgileri öğrendim, çok güzel arkadaşlıklar edindim ve Selvihan öğretmenimi çok sevdim. Her çocuğun buraya gelmesini tavsiye ederim.
Dilara SÜZER- Kültür Sanat Komisyonu

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Çocuk Meclisi’ne geldiğimden beri kendimi daha iyi savunabiliyorum. Kardeşlik ve Yardımlaşma Komisyonu’nda Hidayet Hoca ile çok güzel vakit geçirdik. Çeşitli aktivitelerde yeraldım ve haklarımızın neler olduğunu öğrendim. İyi ki Kardeşlik ve Yardımlaşma Komisyonu’na seçilmişim. Komisyon rehberim ve komisyon arkadaşlarımla çok güzel bir dönem geçirdim. Çok teşekkürler
Berra Zülal GÖRGÜLÜ- Kardeşlik Yardımlaşma Komisyonu


Her şey, sınıf öğretmenimin bana bir form vermesiyle başladı. Bu, Çocuk Meclisine katılabilmek için başvuru formuydu. Ben sessiz ve biraz içine kapanık biri olduğum için öğretmenim burayı önerdi. Başvuru yaptık. Seçilebilmem benim için imkansızdı. Çünkü yüzlerce çocuk başvurmuştu. Bir gün telefon geldi. Annem heyecanla seçildiğimi bana müjdeliyordu. Çok sevinmiştim. O heyecanı anlatamam. Sonra bana mazbatamı da verdiler. Görev yapacağım komisyonum da belirlenmişti. artık her pazarım doluydu.
Aldığımız kararlar önemseniyordu. Görevlere katılıyorduk; konuşurken utanan ben kürsüde konuşabilen birisiydim artık. Kompozisyon yarışmasında birinci olduğum açıklanırken çok heyecanlanmıştım. O gün aldığım hediyeyi hep saklayacağım.
Orası artık benim evim gibi. İyi ki katıldım.
İyi ki Çocuk Meclisinin üyesiyim. Teşekkürler.
Yağmur HAYTA- Kültür Sanat Komisyonu

 

Çocuk Meclisi’nin bana kattığı duygular aslına bakarsanız kelimelerle anlatmaya yetmez. Çünkü Çocuk Meclisi’nde ben bir sürü yeni arkadaşlar, öğretmenlerle tanıştım. Ben burada konuşmayı öğrendim. Çocuk Meclisini tüm arkadaşlarıma tavsiye ediyorum. Çünkü Çocuk Meclisi’nin bana kattığı duyguları tüm Ankara çocuklarına katacağına da eminim .
Ömer Faruk KUŞÇU- Katip Üye


Çocuk meclisi bana çok şey kattı. Daha dün, hiçbir hakkımı bilmiyordum. Şimdi daha bilinçli ve daha güçlüyüm. İlk önce tüm idarecilerimize, öğretmenlerimize ve sonra da tüm çalışanlara teşekkür ediyorum.
Belinay KOÇOĞLU- Kültür Sanat Komisyonu

 

 

Çocuk Meclisi sayesinde haklarımı öğrendim, çok değerli arkadaşlıklar edindim, gezdim, hiç unutmayacağım anılarım oldu. Rehber öğretmenlerimiz bizlere ışık tuttu. Hiçbir şey bilmediğim Çocuk Meclisinden bir sürü bilgi ile çıktım. Hiç bir şey bilmiyordum çocuk meclisi hakkında ama bir anda bana önemli bir görev düştü; Komisyon Başkanı oldum.
İyi ki varsın Çocuk Meclisi. Yaşım yettiğince burada görev yapacağım ve burada eleştireceğim hiçbir şey yok; çünkü burası her şeyiyle çok güzel bir yer
Rehber öğretmenimiz Selvihan hocama da çok teşekkür ediyorum.
Nur İNAN- Kültür Sanat Komisyonu


Çocuk Meclisi’nin çok iyi güzel ve eğlenceli olduğu kesin
Bazen toplantılar çok uzun sürse de; önemli şeyler konuşuyoruz toplantılarda, güzel fikirler paylaşıyoruz
Çocuk Meclisi keşke her yere yayılsa
Güray KUŞ- Basın Yayın Komisyonu

 

Çocuk Meclisini çok seviyorum. Burada ikinci senemin sonuna geldim. Birinci senemde olduğu gibi çok eğlendim. Burada eğlendim, öğrendim, gezdim, gördüm, çok sevdim burayı. Biteceği için de üzülüyorum ama gelecek sene yine katılacağım için mutluyum.
Öğretmenimi, komisyon arkadaşlarımı çok sevdim. Hepsine teşekkürler ve sevgiler-
Meyra Nisa Keskin- Kültür Sanat Komisyonu


Çocuk Meclisine bu yıl geldim ve buraya bayıldım
Burada her zaman çocukları düşünürler ve çocukları hep mutlu etmeye çalışırlar Bu arada Hidayet hocamla tanıştım. Hidayet hocam ve Çocuk Meclisi bana çok önemli katılar sağladı. Burada bir sürü aktiviteler yapılıyor. Burası mükemmel bir yer; burada kendimi daha iyi ifade etmeyi öğrendim.
Selin BULUT- Kardeşlik ve Yardımlaşma Komisyonu 2. Sözcü

 

 

Bu yıl çocuk meclisinde ikinci yılım. Burada geçirdiğim zamanlar, duygular benim için çok önemli. Çok güzeldi her şey. Çocuk Meclisi ‘nde, çocuk haklarıyla ilgili bazı önergeler yazdım ve hepsi de kabul edildi. Burada çok güzel anılara sahip olduğum için çok mutluyum ve son olarak bütün hocalarıma teşekkür ediyorum ve bütün arkadaşlarımı da çok seviyorum.
S.Güven AYDIN- Bilim Teknoloji Komisyonu


Çocuk Meclisi çok güzel bir yer. Burada her türlü gelişime açık oldum. Burada her şeyi eğlenerek öğrendik ve düşünme şeklimizi, yorum yapmamızı çok geliştirdi. Daha özgüvenli oldum. Burada arkadaşlarımızla konuştuk, tartıştık, eleştirdik, olumlu olumsuz düşüncelere saygı duymayı öğrendik,
ve en önemlisi de, bizim gelişime açık olmamız sebebiyle, öğretmenimizin de bu yüzden her türlü düşünceyi ifade etmemize imkan vermiş olmasıdır. Bu yüzden Çocuk Meclisini seviyorum.
Yusuf Sidar SEYHAN- Kültür Sanat Komisyonu

 

Çocuk Meclisi bana çok yardımcı oldu. Benim kendimi geliştirmemi sağladı. Sanırım arkadaş edinmemin tek nedeni, artık kendimi daha iyi ifade edebilmem. Bunu Çocuk Meclisine borçluyum ve öğretmenimi, arkadaşlarımı, katıldığım tüm gezileri çok seviyorum.
Esma Eylül TEKİN Kültür Sanat Komisyonu


Burayı çok sevdim; her zaman çeşitli faaliyetler yapılıyor. Komisyon hocam ve arkadaşlarımla çok eğleniyorum
Beni Meclis seçimlerine sevk eden Gülnur Atilla hocama teşekkür ederim.
Yusuf AYDIN Kültür Sanat Komisyonu


Ben Çocuk Meclisi’ni her şeyiyle çok sevdim. Öğretmenler, arkadaşlarım hepsi çok iyi. Bazen genel kurul toplantıları fazla uzun olsa da harika bir yer.
Betül Cangül AYDIN- Kültür Sanat Komisyonu