su_naz_grgel_-_26._dnem_bakan_.jpgBen, henüz 9 yaşında bu Meclise ilk adımımı attığım günden beri biliyordum Çocuk Meclisi’nin  benim için çok önemli ve bir o kadar da özel bir yer olacağını. Çevre Sağlık Komisyonu Başkan Yardımcısı seçildiğim gün, çok heyecanlanmıştım. İlk önergemi yazıp sunduğumda hissettiğim gurur, iki yıl sonra Divan Kurulu’nda Katip Üye olarak önerge sunduğumdaki gururla aynıydı. Bu Mecliste çıkan her ses, kağıda yazılan her sözcük ve Ankara için çabalayan her çocuk,  gelecek nesiller için bir ışıktır. 

 Bu Meclis 26 yıldır, Ankara’daki çocukların haklı sesini duyurmada ve çocuk haklarının sonsuz savunuculuğunda öncü rol üstlenmiştir. Bu Meclis’te hepimiz önce bir çocuk, sonra bir birey ve ardından birer lideriz.. 9 yaşında girip 14 yaşında Başkanlık yaparak veda edeceğim bu Meclis bana öncelikle, idealim olan ve temel çocuk haklarının “eşitlik ilkesi” için farkındalık yaratma şansı tanıdı. 

Demokratik bir seçimle Meclis kapısından giren her üyemiz, buradan çıkarken asla aynı çocuk olarak ayrılamaz .

Biz, Atatürk’ün çocuklarıyız; yılmadan, bilimin ve medeniyetin izinde, kendi haklarımıza sahip çıkarak, yönetimlerde daima söz sahibi olacağız. Bana ödünç verdiğiniz bu görevle, tüm Ankaralı çocukları temsil etmeyi heyecanla bekliyorum.

Umarım bu dönem,  gerçekten fark yarattığımız bir dönem olarak, Meclis tarihimizde yer alır.

Su Naz GÖRGEL

26. Dönem Çocuk Meclisi Başkanı