buse_sert.png

Buse SERT
23. Dönem Çocuk Meclisi Başkanı

Merhaba Arkadaşlar,
Büyük bir heyecanla geçen üyelik ve başkanlık divanı seçimlerinin ardından, siz sevgili arkadaşlarımın oylarıyla Meclis Başkanlığı görevine getirildim ve bu, benim için çok büyük bir gurur. Meclis’e geldiğim daha ilk anda, burada çok güzel şeyler yapacağımıza inanıyordum. Çocuklar için yaşanabilir bir dünya yaratmak, en büyük idealim ve bu yolda biz çocukların da önemli katkılar sağlayabileceğine inanıyorum. Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK’ün sözlerinde olduğu gibi “Çocuklar geleceğinizdir. Çocuklar, geleceği yapacak adamlardır”. Yeter ki bizlere güvenilsin ve hep yanımızda olunsun..
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin öncü Çocuk Meclisi’nde görev yapıyor olmak, hepimiz için büyük ve çok özel bir deneyim. 1995 yılından bugüne dek Çocuk Meclisi’nde emeği geçen tüm başkanlara, tüm meclis üyelerine değerli katkıları ve yürüttükleri çalışmaları için de teşekkür ediyorum.
Komisyonlardaki ve Başkanlık Divanındaki tüm arkadaşlarımla elele vererek, “çocukların üstün yararı” ilkesini gözeterek, görevimi en iyi şekilde yerine getireceğime söz veriyorum.
Çocuk Meclisi’mizin 23. Dönem çalışmalarının başarıyla devam etmesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük bir sevgi - saygı, uyum ve işbirliği içerisinde geçmesini diliyorum.
Biz çocukları önemseyen, bizim de söz sahibi olmamız amacıyla bu örnek meclisi kurarak bizlere armağan eden Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne, Ankara’mız, Ülkemiz için emek veren tüm değerli büyüklerime teşekkürlerimi ve saygılarımı sunarım.

Buse SERT
Ankara Büyükşehir Belediyesi
23. Dönem Başkanı

ÖZGEÇMİŞ
4 ocak 2005 de doğdum ve şuan 12 yaşındayım,Ali Kuşçu İlk Öğretim Okulu’ nda ilk öğrenimimi tamamladım. Şimdi ise Gop Necla İlhan İpekci Ortaokulunda 7. sınıf öğrencisiyim.
7 yaşında ve 1. sınıf öğrencisi bir erkek kardeşim var. Bazı spor dallarıyla ilgileniyorum. Lisanslı yüzücüyüm, badmington, halk oyunları ve gitarla ilgileniyorum.Türkiye’yi temsil eden halk oyunları takımındayım. Okuma yarışmasında 2. lik derecem var.İki şiirim okul dergisine çıktı. Sevdiğim şeyler kitap okumak,resim çizmek,hayal kurmak,müzik dinlemek, konuşmak ve ailemle zaman geçirmek. Hayatta en çok gitmek istediğim yer ve öğrenmek istediklerim ise;Japonya ‘ya gitmek, Japonca öğrenmek , nime ,manga çizebilmek ve tüm çocuklara yaşanabilir bir dünya yaratmak.