CEREN_HIZLI_2.JPG

Ceren HIZLI
24. Dönem Çocuk Meclisi Başkanı

Merhaba sevgili arkadaşlar

Ben Ceren HIZLI
24. Dönem Çocuk Meclisi Başkanıyım

Okul başkanlığı, Sınıf temsilciliği gibi görevlerimin yanı sıra, Çocuk Meclisi’nde 20. dönemden bu yana hem komisyonlarda hem de Başkanlık Divanı’nda çeşitli görevlerim oldu. Son iki dönemdir yürüttüğüm Başkan Yardımcılığı görevlerimin ardından bu dönem, son derece demokratik ve çekişmeli geçen seçimlerin ardından, Meclis üyelerimizin oylarıyla Başkan seçildim.

Rakiplerimi de tebrik eder, Başkanlık seçimlerinde gösterdikleri enerji ve birikimlerini Meclis çalışmalarımızda da göstereceklerine inandığımı belirtmek isterim.

Aslında bu seçimin galibi, hakları ihlal edilen tüm dünya çocuklarıdır; ben de çocuk hakları için durmadan, yorulmadan çalışacağıma söz veriyorum.

1995 yılında kurulan bu ilk ve öncü Çocuk Meclisi’nde, bugüne dek binlerce çocuk, Ankara çocuklarını temsilen ve onların sesi olmak için çalıştı. Bizlere bu güzel çatı altında bir araya gelerek, düşüncelerimiz ifade etme ve çocuklar için çalışma imkanlarını sağlayan değerli büyüklerimize, Meclisimizin kurulması ve bugünlere erişmesine katkı sağlayan herkese teşekkürlerimi sunarım.

Değerli Arkadaşlar, bu dönem de bizleri yoğun bir gündem bekliyor; hepimizin, başkanlık divanı ve komisyon üyesi arkadaşlarımızla elele vererek çok çalışıp, üzerimize düşenleri eksiksiz şekilde yerine getireceğinize olan inancım tamdır.

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “küçük hanımlar, küçük beyler, sizlerin geleceğin gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız; Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizlersiniz. Kendinizin ne kadar önemli ve değerli olduğunu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz” sözleri doğrultusunda çalışacağız, çalışacağız, çalışacağız.

Ankara’nın farklı okullarından, farklı semtlerinden gelerek Çocuk Meclisi çatısı altında bir araya gelen bu kocaman ailenin yeni üyeleri olarak, sizlere, yöneticilerimize, ailelerimize, öğretmenlerimize de, bir kez daha teşekkür ediyorum.

Türkiye’de ve belki de dünyada, kendine ait çalışma binası olan tek meclisiz ve ben de, bize sağlanan bu güzel imkanları en iyi şekilde değerlendirerek en verimli şekilde çalışacağımıza söz veriyorum.

Güzel bir dönem diliyorum.

ÖZGEÇMİŞ

28.07.2005 Ankara doğumluyum.

Öğrenimime Hacı Mustafa Tarman Ortaokulunda devam ediyorum

Resim Yarışması Keçiören Birinciliğim var

5. Sınıfta, sınıf temsilciliği ve okul başkanlığı yaptım

Tiyatro gösterilerinde rol aldım

İleride hakim olmak istiyorum