an_alada.jpg

Merhaba

Ben, Çağın ALADAĞ

Meclis’te ikinci senem ve geçen dönemki Başkan Yardımcılığı görevimden Meclis Başkanlığına uzanan bu heyecanlı yarışta, oylarınızla bana destek olduğunuz için bir kez daha çok teşekkür ediyorum.

Tüm arkadaşlarımın, çocuk hakları başta olmak üzere, biz çocukları da ilgilendiren her konuda, durmadan, yorulmadan çalışacağımızı, çocukların sesi olmak için elimizden geleni yapacağımızı bilmenizi isterim.

Çocukların kararlarda söz sahibi olmaları, çocukların görüşlerine saygı duyulması çok önemli ve ÇOCUK MECLİSİ, bu konuda önemli bir rol üstlenmektedir.  

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “Çocuklarımızı artık düşüncelerini hiç çekinmeden açıkça ifade etmeye, içten inandıklarını savunmaya, buna karşılık da başkalarının samimi düşüncelerine saygı beslemeye alıştırmalıyız. …"  sözlerinde de vurgulandığı gibi,  hepimiz her zaman bu sorumluluk ve bilinçle çalışacağız, bundan eminim.

Ankara’nın farklı okullarından, farklı semtlerinden gelerek Çocuk Meclisi çatısı altında bir araya gelen bu kocaman ailenin yeni üyeleri olarak, sizlere,  ailelerimize, öğretmenlerimize ve Meclis’e emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum.

Çağın ALADAĞ

25. Dönem Çocuk Meclisi Başkanı