mustafa_ahn_gl_-_yen_foto.JPG

Mustafa Şahin GÜL
19. Dönem Çocuk Meclisi Başkanı

Ben Mustafa Şahin GÜL.

2001 yılında Elazığ’da doğdum. Ailemin üçüncü ve en küçük çocuğu olarak yaşamımı sürdürürken lösemiye yakalandım. İlk çocukluk yıllarım amansız diye bilinen bu hastalığın uzun ve zor tedavisi ile geçti. Küçük bedenim bu hastalığa direndi ve savaşı lösemi değil ben kazandım.

İlkokula Elazığ’da başladım, sonra Lösev’le tanıştım ve 6. Sınıftan itibaren Lösev ortaokulunda öğretim görmek üzere Ankara’ya geldim. Lösev’in lösemili çocuklar köyünde yatılı olarak kalmaktayım.2012-2013 eğitim öğretim yılında Özel Lösev Ortaokulu Öğrenci Meclisi Başkanı Seçildim. Bu yıl da Ankara Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi Başkanlığını üstlendim.

Lösemili olma şansızlığımı bugün Lösev’in bana sunduğu imkanlarla şansa dönüştürmüş bir öğrenci olarak kendime güveniyor ve inanıyorum; güçlü olmak için çok çalışmak gerektiğini biliyorum.

Hem kendim, hem ülkemizin geleceği çocuklar ve hem de ülkem için istekle, gayretle, yolumda engeller olsa bile çalışacağıma ve başarılı olacağıma söz veriyorum

Eğer inanırsan bil ki başarırsın.

Mustafa Şahin GÜL
19. Dönem Çocuk Meclisi Başkanı 

 


Merhaba Sevgili Arkadaşlarım,

19. Dönem Çocuk Meclisi Başkanı olarak meclis üyeliği seçimlerine katılan tüm adaylara beni bu göreve layık gördükleri için teşekkür ediyor ve meclis üyesi seçilerek göreve başlayan tüm arkadaşlarıma da “Hoş geldiniz” diyor, birlikte mutlu, sağlıklı ve başarılı bir dönem geçirmeyi diliyorum.

Ben, çok küçük yaşlarda yakalandığım;  tedavisi yok diye bilinen lösemi ile savaşmış ve savaşı kazanmış çocuklardan biriyim. Bildiğiniz gibi lösemi tedavi süreci uzun, zor bir hastalık; ancak,  kesinlikle tedavi edilebilir; bunu herkesin bilmesini isterim. LÖSEV, bizim lösemili olma şanssızlığımızı şansa dönüştürmüş,  pek çok çocuğun ulaşamayacağı koşullarda eğitim ve sağlık hizmeti almamızı sağlamıştır. Lösemili çocuklar adına “HEPİMİZ BİRER MUCİZEYİZ” sloganıyla ben ve arkadaşlarım bu mecliste görev aldığımız için çok mutlu ve heyecanlıyız.

Okulumda bir yıldır yürüttüğüm Öğrenci Meclisi Başkanlığından sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi 19. Dönem Çocuk Meclisi Başkanlığı görevine seçilmiş olmanın gururu içindeyim. Sorumluluklarımın büyüklüğünün, işiminse zorluğunun farkındayım. Ama güçlükler hiçbir zaman beni yıldırmayacak, sizlerle birlikte bu azimle çalışmalarımı sürdüreceğim.

Önceki dönemlerde bu mecliste görev almış meclis başkanlarına, başkanlık divanlarına ve meclis üyelerine,  yaptıkları çalışmalar ve gerçekleştirdikleri projeler için tüm çocuklar adına teşekkür ediyorum. Yapacağımız çalışmalarda sizlerin deneyimleri bize yol gösterecek. Tüm çocukların sesi olarak başlattığınız iyi, doğru, güzel tüm projelerin takipçisi olacağıma, devraldığım bu onurlu görevi özveriyle sürdüreceğime söz veriyorum.

Biz çocuklar tüm insanlığın umudu, geleceğin yapı taşlarıyız. Bir ülkenin çocuklarına yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır. İşte bu meclis bizlere şehrimizi, ülkemizi, dünyamızı daha yaşanası bir yer yapmak için söz hakkı vermiştir. Belki bütün sorunları çözemez, bütün olumsuzlukları yok edemeyiz ama büyüklerimize çözüm önerileri sunabilir, çocukların daha mutlu daha başarılı daha sağlıklı bir dünyada var olmaları için söz hakkımızı kullanabiliriz.

Toplumun küçük bir modeli olan bu mecliste öğrendiklerimizi tüm yaşamımıza ve geleceğe taşıyabiliriz. Bunu başarmak için iyi, doğru, güzel projelerde el ele verip çalışmaktan, kendimize ve birbirimize inanmaktan başka bir şeye ihtiyacımız yoktur.

Sevgili Arkadaşlarım,

Yeni bir döneme başlamanın heyecan ve sabırsızlığı içinde başta Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Melih Gökçek olmak üzere, Meclis yöneticilerimize, rehberlerimize ve tüm çalışanlara saygılarımı sunuyorum.

Ayrıca tedavi olmak amacıyla Elazığ’dan geldiğim Ankara’da lösemili çocuklar için hazırladıkları mükemmel ortamda eğitim ve öğretim görmemizi sağlayan, bana bugün burada bulunmama fırsatı tanıyan Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Dr. Üstün Ezer’e, tüm Lösev ailesi adına teşekkür eder, aileme, öğretmenlerime sonsuz sevgi ve saygılarımı sunarım.

19. Dönem Ankara Çocuk Meclisi olarak, başarılarla ve inanılmaz deneyimlerle dolu bir yıl bizleri bekliyor. Yeni dönemin hepimiz için mutlulukla, sağlıkla, verimlilikle geçmesi dileklerimle.

Mustafa Şahin GÜL
Ankara Büyükşehir Belediyesi
19. Dönem Çocuk Meclisi Başkanı