AYSE_DILA_KARAKAYA_.JPG

Ayşe Dila KARAKAYA
22. Dönem Çocuk Meclisi Başkanı

Sevgili arkadaşlarım,

20. ve 21. Dönemin ardından 22. Dönemde de sizlerin oylarıyla başkanlık görevine seçilmiş bulunmaktayım. Meclise girdiğim ilk seneden beri güveninizi kazanarak başkanlık bayrağını gururla taşıyorum. Bu görevi severek, özenle, isteyerek yani kısacası aşk ile yapıyorum. Buralara kadar gelmemde katkısı bulunan idarecilerime, öğretmenlerime, aileme, okuluma ve tabii ki biz çocukların en büyük destekçisi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Melih Gökçek'e teşekkür ediyorum. 

Benden önce başkanlık yapmış tüm arkadaşlarıma ve mecliste emeği geçen tüm komisyon üyelerine de değerli katkıları ve çalışmaları için teşekkür ediyorum.

Çocuk Meclisi'ne girdiğim ilk günden beri ruhumun adeta buraya ait olduğunu hissettim hep. Zamanla, başkanlık divanı üyesi ve komisyon üyesi arkadaşlarımın, idarecimizin, öğretmenlerimizin ve tüm görevlilerin ailemden birileri olduğunu düşündüm ve öyle de oldu.

Bizler yaz- kış, yağmur-çamur demeden Meclis çatısı altında toplandık. Hepimiz görevlerimizi çok severek yaptık; bugün de yapıyoruz ve her zaman da yapacağız ...

Bütün bir dönem yeniden birlikte çalışacağımız için şimdiden çok heyecanlıyım. 22. Dönem Meclis Başkanı seçilmiş olmamın haklı gururunu taşıyor; görevimin sorumluluğunu ve büyüklüğünü de biliyorum. Bu onurlu görevi en güzel şekilde yerine getirmek için hepinize söz veriyorum.

Biz çocukların varlığını önemseyen, bizlerin de söz sahibi olmamız amacıyla bu öncü meclisi bizlere armağan eden, 27 yıldır Ankara’mıza üstün hizmetler sunan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Melih GÖKÇEK’e bir kez daha teşekkürlerimi ve saygılarımı sunarım.

Ayşe Dila KARAKAYA

22. Dönem Çocuk Meclisi Başkanı

22. Dönem çalışmalarında tüm meclis üyesi arkadaşlarıma başarılar diliyor, alacağımız yeni kararlarla, başarılı ve verimli bir dönem diliyorum.