baskan_umut_bayraktar.jpg

Umut BAYRAKTAR
18. Dönem Çocuk Meclisi Başkanı

Merhaba sevgili arkadaşlar ;

Öncelikle ailemize yeni katılan üyelerimize “hoş geldiniz” demek istiyorum.

18. Dönem'de de sizlerle birlikte olacağım için, büyük bir mutluluk ve heyecan duyuyorum.

Bana bu sene de başkan olma şansını verdiğiniz için tüm adaylara ve seçilerek göreve başlayan sevgili arkadaşlarıma, değerli meclis üyelerine teşekkür ediyorum.

Bu sene benim Çocuk Meclisi 'nde üçüncü başkanlığım. Ve 18 yıllık çocuk meclisinde de bir ilk. Geçen senelerde kazandığım tecrübeler doğrultusunda bu sene de görevimi en iyi şekilde yerine getireceğime inanıyorum.

Ben bu ortamı aile ortamı gibi görüyorum. Tıpkı bir aile bireyleri gibi kararlarımızı birlikte alıp, birbirimizi dinleyerek, saygı ve sevgi çerçevesinde güzel çalışmalar yürüteceğimize inanıyorum.

Evet, biz çocuklar dünyanın sorunlarına çözüm bulamayız ama kendi sorunlarımıza çözüm önerileri getirebiliriz. Söz söyleme ve katılım hakkımızı kullanabiliriz. Katılım hakkımızın sadece bu mecliste değil, yaşamımızın tüm alanlarında daha fazla olmasını diliyorum.

Haydi arkadaşlar el ele verelim ve bizden haberi olmayan, tüm çocukları ilgilendirecek, en doğru, en güzel kararları alıp, onların sesi olalım. Bu sene de çok çalışıp, güzel fikirler üreteceğimize inanıyorum. Ben sizlere güveniyorum, sizlerin de bana güvenmesini bekliyorum.

Başta Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Melih GÖKÇEK olmak üzere, Çocuk Meclisi'nde emeği geçen tüm başkanlara, başkanlık divanı ve meclis üyelerine, yorulmak bilmeyen ailelerimize, sevgili öğretmenlerimize, bugüne dek bizler için çalışan Meclis idarecilerimize, rehberlerimize ve tüm çalışanlarına sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Çocuk haklarının savunucuları olarak, çocukların sesi olarak, şimdiden yepyeni bir dönemin heyecanını yaşıyoruz. Sayın Belediye Başkanımızın elinden mazbatalarımız almak için şimdiden sabırsızlanıyorum.

Hepimiz için unutulmaz olacak anılar bizi bekliyor.

18. yılında Ankara’nın ve Türkiye’nin ilk Çocuk Meclisi‘nin üyeleri olarak görevlerimizi gururla ,  kardeşçe,  arkadaşça sürdüreceğiz.

Yeni dönemimizi hepimize mutluluk ve başarı getirsin dileklerimle

Umut BAYRAKTAR
18. Dönem Çocuk Meclisi Başkanı