ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
17. DÖNEM ÇOCUK MECLİSİ
ALINAN KARARLAR


12.12.2011 MECLİS BAŞKANLIĞI BELEDIYE MECLISI’NE SUNULAN KARARLAR

KARAR NO: 1

“Belediyemizin kardeş şehirlerine yapacağı yurtdışı ziyaretlerde, Belediye Başkanımızla birlikte, Çocuk Meclisinden de temsilci üyelerin de bulunmasını; gerekli hazırlıklar yapılarak görevlendirilmesi” teklifi Büyükşehir Belediye Meclisi’nde okunmuş ve Oybirliğiyle kabul edilmiştir (KARAR NO: 3470 )

KARAR NO: 2

“Meclis çocuklarının yapacağı resimlerin yer aldığı takvimler bastırılması; satışından elde edilecek gelirle bir sosyal sorumluluk projesine katkı sağlanması” teklifi Büyükşehir Belediye Meclisi’nde okunmuş ve Oybirliğiyle kabul edilmiştir (KARAR NO: 3471 )

11.12.2012 TARIHLI GENEL KURUL KARARLARI

KARAR NO: 3

“ Hayatını yalnız geçirmek zorunda olan fiziksel engelli vatandaşlarımızın tüm bakımlarının yapılabileceği, eğitim ve iş imkanlarının da burada sağlanabileceği çok büyük tesisler açılması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy çokluğuyla ile kabul edildi.

KARAR NO: 4

“çocukların korunmasının önceliği kuralına bağlı olarak, Ankara’daki tüm okulların, öğrenci yurtlarının, kreşlerin depreme dayanıklılık testlerinin bir an önce yapılması ve herkese bilgi verilmesi” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy birliğiyle ile kabul edildi.

KARAR NO 5:

“Ankara’daki çocuk parklarına, parklara, oyun alanlarına, trafikte kaybettiğimiz çocukların isimlerinin verilmesi” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy çokluğu ile kabul edildi

KARAR NO: 6

“Belediyemiz desteğiyle, bir Çocuk Ormanı oluşturulması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy çokluğu ile kabul edildi

KARAR NO: 7

“Çocuk haklarının daha çok duyulması, anlaşılması için her yıl 20 Kasım’da, Çocuk Haklarıyla ilgili büyük bir organizasyon yapılması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy çokluğu ile kabul edildi.

KARAR NO: 8

“Ambalajların, görme engelli kişiler tarafından rahatlıkla okunabilmesi amacıyla, Braille alfabesi ile basılması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy birliğiyle ile kabul edildi.

14.01.2012 TARIHLI GENEL KURUL KARARLARI

KARAR NO: 9

“Biletlerin arka yüzlerine, çevre temizliği konusunda bilinçlendirici mesajlar yazdırılması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy çokluğuyla ile kabul edildi.

KARAR NO: 10

“Devletimizin işleyişini anlamak, kararlarımızı alırken doğru önergeler hazırlamak amacıyla devlet büyüklerini ve resmi kurumları ziyaret etmek” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy çokluğuyla ile kabul edildi.

KARAR NO: 11

“Doğalgazlı otobüs uygulamasını anlamak ve enerji tasarrufu sağlayan bu çevreci otobüs filosu hakkında bilgi edinmemiz” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy çokluğuyla ile kabul edildi.

KARAR NO: 12

“Görme engelli vatandaşlarımızın, tek başlarına, cadde ve sokaklarda daha güvenli biçimde yürüyebilmeleri için, titreşim ya da sesle haber veren bastonlar üretilmesi ya da böyle bastonlar varsa, görme engellilere ücretsiz olarak dağıtılması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy çokluğuyla ile kabul edildi.

KARAR NO: 13

“Belediye otobüslerinde, inerken ya da binerken, kamera kaydının olması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy çokluğuyla ile kabul edildi.

KARAR NO: 14

“Görme engelli arkadaşlarımıza destek olabilmek amacıyla çeşitli çalışmalarda bulunulması, okullarının ziyaret edilmesi, onlara kitap okumak gibi yararlı çalışmalara bulunulması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy çokluğuyla ile kabul edildi.

KARAR NO: 15

“Beyaz Baston Haftası’nda görme engelli arkadaşlarımızla bir röportaj yapılması, bu röportajın hem normal harflerle hem de Braille alfabesiyle dergilerimizde yayınlanması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy çokluğuyla ile kabul edildi.

KARAR NO: 16

“Çocuk meclisleri spor takımları oluşturulması, Ankara’da, iller arası ve Türkiye çapında turnuvalar düzenlenmesi” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy çokluğuyla ile kabul edildi.

KARAR NO: 17

“Obeziteye karşı daha çok spor ve yeni spor alanları yapılması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy çokluğuyla ile kabul edildi.

KARAR NO: 18

“Çocuk Meclisi’nde bir folklor gurubu kurulması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy çokluğuyla ile kabul edildi.

KARAR NO: 19

“Yayınevlerinden ücretsiz kitap temin edilerek düşük gelirli ailelere ulaştırılması ve belli merkezlerde kitap değişim büroları açılması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy çokluğuyla ile kabul edildi

KARAR NO: 20

“Çocuk Meclisimizi basın yayın aracılığıyla daha iyi tanıtmak, çeşitli ziyaret programları düzenlemek ve sesimizi daha çok duyurmak için basından destek almak” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy çokluğuyla ile kabul edildi.

KARAR NO: 21

“Akıllı-Konuşan Otobüs Durakları yapılması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy çokluğuyla ile kabul edildi.

KARAR NO: 22

“Belediyemizin Bülteni ve Çocuk Meclisi Dergilerinde, bizlerin yaptığı çalışmalara daha fazla yer verilmesi” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy çokluğuyla ile kabul edildi.

KARAR NO: 23

“Çocuklara uygun olan televizyon programları ve akıllı işaretlerin anlamları hakkında daha fazla bilgi edinerek diğer çocuklara da aktarılması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy çokluğuyla ile kabul edildi.

KARAR NO: 24

“Gazetecilik, kameramanlık gibi mesleklerin, okullarda daha iyi anlatılması ve uygulamalı hale getirilmesi” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy çokluğuyla ile kabul edildi.

KARAR NO: 25

“Şehrimizde misafir etmekte olduğumuz, halen çeşitli okullarda eğitime devam eden, Van depremzedesi öğrencilerin dertlerini daha yakından anlamak ve onların sesini duyurmak amacıyla röportaj yapılması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy çokluğuyla ile kabul edildi.

KARAR NO: 26

“ÇOCUKÇA Dergisi’nin İki ayda bir değil, Ayda bir çıkarılması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy çokluğuyla ile kabul edildi

KARAR NO: 27

“Baz İstasyonlarının, sağlığımızı tehdit eden yerlere konulmaması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy çokluğuyla ile kabul edildi.

KARAR NO: 28

“Geçmiş dönemlerde de uygulanan kitap toplama kampanyasının devam ettirilmesi ve kitap alamayan çocuklara dağıtılması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy çokluğuyla ile kabul edildi.

KARAR NO: 29

“Çocuk Meclisi üyelerinin, az da olsa bir maaşa bağlanması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy çokluğuyla ile REDDEDİLDİ

KARAR NO: 30

“Televizyonlarda, enerji tüketimi ile ilgili bilgilendirici belgesellerin daha fazla olması için kanallara dilekçe vermemiz” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy çokluğuyla ile kabul edildi.

KARAR NO: 31

“Çocuk Meclisi Üyelerine Ücretsiz Taşıma Kartı sağlanması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy çokluğuyla ile kabul edildi.

12.02.2012

KARAR NO: 32

“Çocuk Meclisimizi çevre okullara tanıtmak amacıyla meclis üyelerince bir çalışma başlatılması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy çokluğuyla ile kabul edildi.

KARAR NO: 33

“Ormanlardaki bekçi sayılarının artırılması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy çokluğuyla ile kabul edildi.

KARAR NO: 34

““Unutulmuş çocuk oyunlarının canlandırılması ve çocuklara öğretilmesi, eski oyuncakların yeniden üretilmesi” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy çokluğuyla ile reddedildi.

KARAR NO: 35

“Bisiklet Yollarının yapılması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy çokluğuyla ile kabul edildi

KARAR NO: 36

“Tüm semtlerde, mahallelerde kadına karşı şiddete karşı polis ekipleri kurulması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy çokluğuyla ile reddedildi.

KARAR NO: 37

“Çocuk Meclisimiz öncülüğünde, televizyonda çocuk haklarıyla ilgili bir program yapılması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy çokluğuyla ile kabul edildi

KARAR NO: 38

“Trafik denetimlerine devam edilmesi ve 17. Dönem Meclisi’nin de bu çalışmada yeralması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oybirliği ile kabul edildi

KARAR NO: 39

“Çocukça Dergisi’nin görme engelli çocuklar tarafından okunması amacıyla Braille alfabesiyle de basılması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oybirliği ile kabul edildi

KARAR NO: 40

“”Geçmiş dönemlerde uygulanan Çocuk Zabıta çalışmasının bu dönemde de başlatılması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oybirliği ile kabul edildi

KARAR NO: 41

“Pazar ve marketlerde satılan sebzelerin, meyvelerin hormonlar için de denetlenmesi” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oyçokluğu ile kabul edildi

KARAR NO: 42

“Eğitimin devlet veya özel okullarda, her yerde aynı kalitede ve standartta olması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oybirliği ile kabul edildi

KARAR NO: 43

“ 14 Mart Tıp Bayramı’nda, güler yüzlü sağlık çalışanlarının olduğu özendirici afişler hazırlanması ” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oyçokluğu ile kabul edildi

KARAR NO: 44

“Suyun önemine ilişkin eğitimler verilmesi ve bu eğitimlerin yayılması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oybirliği ile kabul edildi

KARAR NO: 45

“Bayi ve marketlerde sigara satışlarına sınırlama getirilmesi, satışların azaltılması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oyçokluğu ile kabul edildi

KARAR NO: 46

“ Sigara içenlerin, hastalık ve iyileşme durumlarının takip edilmesi” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oyçokluğu ile kabul edildi

KARAR NO: 47

“Van’daki depremzede çocukların Çocuk Meclisi’ne davet edilmesi, şehrimizde misafir olmaları” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oyçokluğu ile kabul edildi

KARAR NO: 48

“1-7 Mart Yeşilay Haftası süresince, Yeşilay’ın çalışmaları ve zararlı maddelerin kullanımını önlemekle ilgili afişler hazırlamamız ve bu çalışmalardan bir sergi açmamız“ teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oyçokluğu ile kabul edildi

KARAR NO: 49

“Belediyemizin destekleriyle, sigaranın zararları konusunda biz çocukların yazılarından oluşan bir kitap bastırılması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oyçokluğu ile kabul edildi

KARAR NO: 50

“Van’da, bir kardeş okul belirleyerek, yaz tatilinde bir haftalık bir ziyaret ve 
yardımlaşma programı düzenlenmesi “ teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oyçokluğu ile kabul edildi

4. GENEL KURUL ( 11 MART 2012 )

KARAR NO: 51

“Çocuklar arasında bir öykü yarışması düzenlenmesi” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oybirliğiyle kabul edildi

KARAR NO 52:

“çocuklara kitap okumayı sevdirmek için, okullardaki okuma saatlerinin sürelerinin uzatılması ” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oybirliğiyle kabul edildi

KARAR NO 53:

“Yayınevleriyle görüşerek kitap alma imkanı olmayan çocuklara kitap desteği sağlanmasına katkı sağlanması,” ” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oybirliğiyle kabul edildi

KARAR NO: 54

“Tüm okullarda kütüphane açılması, kütüphanelerin kapalı tutulmaması ve çocukların kullanımına açılması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oybirliğiyle kabul edildi

KARAR NO: 55

“Polis teşkilatı içinde fahri, yani gönüllü çocuk komisyonlarının açılması ” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oybirliğiyle kabul edildi

KARAR NO: 56

“Van’daki Çocuklarla Elele Yardım Kampanyası” nın başlatılması teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oybirliğiyle kabul edildi

KARAR NO: 57

“Ankara’da Belediyemizin açmış olduğu Çocuk Koruma Evlerinin çoğaltılması, sayılarının artırılması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oybirliğiyle kabul edildi

KARAR NO: 58

“her yıl düzenlenen 23 Nisan Tören Programına, Çocuk Meclisi Ormanı’na ağaç dikme faaliyetinin de eklenmesi, yabancı ülkelerden gelen çocuklarla birlikte bu ormana yeni fidanlar dikilmesi” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oybirliğiyle kabul edildi

KARAR NO: 59

“Her yıl, Sağlık Haftasında, ailelere ve çocuklara yönelik sağlık, hijyen, sağlıkta yeni uygulamalar gibi konularda seminerler verilmesi” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy çokluğu ile kabul edildi.

KARAR NO: 60

“Her mahallede Engelli – Engelsiz tüm çocukların bir arada eğlenip-eğitilebileceği Çocuk Lokalleri açılması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oybirliğiyle kabul edildi

KARAR NO: 61

“polenleriyle alerjiye neden olan kavak ağaçları yerine daha farklı türde ağaçların dikilmesi” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy çokluğu ile kabul edildi

KARAR NO: 62

“Çocukça Dergisinin adının “Her Çocuk Bir İncidir” şeklinde değiştirilmesi ya da Dergimizin adı için yeni öneriler alınması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy çokluğu ile reddedildi.

KARAR NO: 63

“Her okula, sınıf ve öğrenci sayısına uygun olarak açık ve kapalı spor alanları yapılması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy birliği ile kabul edildi

KARAR NO: 64

“Trafik kazalarının engellenmesi için, trafik uyarı levhalarının olmadığı yerlere levhaların konulması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy çokluğu ile kabul edildi

KARAR NO: 65

“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Törenleri için yurtdışından gelen misafir çocuk heyetlerinin Çocuk Meclisi’ne getirilmeleri ve Meclisimizi tanıtmamıza imkan verilmesi” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oybirliğiyle kabul edildi

KARAR NO: 66

“Ankara genelindeki tüm okullarda Yeşilay Haftasının etkinliklerle kutlanması, Sağlıklı Yaşam Şenlikleri düzenlenmesi” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oybirliğiyle kabul edildi

KARAR NO: 67

“Geçen dönem başlatılan, kitap kampanyasının bu dönemde de devam ettirilmesi” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oybirliğiyle kabul edildi

KARAR NO: 68

“Çocuk Meclisi Binası’nda da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın anlamına uygun bir şölen düzenlenmesi ve bunun her yıl tekrarlanması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oybirliğiyle kabul edildi

KARAR NO: 69

“ 23 Nisanı da içine alan Dünya Kitap Günü kapsamında Dünya Klasiklerinden 5 ‘er tane bulunan Kitap Setlerinin okul kütüphanelerine dağıtılması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy çokluğu ile kabul edildi

5. GENEL KURUL ( 08 NISAN 2012 )

KARAR NO: 70

““Çocuk Meclisi olarak, 25 Mayıs kayıp çocuklar günü’nü unutturmamak, bu güne ilişkin bilgi edinme ziyaretleri ve bilinçlendirici çalışmalar yapılması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy birliği ile kabul edildi

KARAR NO: 71

““Çocuk Meclisi olarak, Türkçemizin güzel kullanılması ve dilimizin yabancı kelimelerden arındırılmasında örnek ve öncü olmamız için çalışmalar yapılması”teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy birliği ile kabul edildi

KARAR NO: 72

“Dünya Kayıp Çocuklar Günü’nde bu çocukların bulunmasına katkı sağlamak için çocukların fotoğrafların yer aldığı büyük afişler, billboardlar yaptırılması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy birliği ile kabul edildi

KARAR NO: 73

“Dünya Eczacılık Günü’nde aileleri ve çocukları ilaç kullanımı konusunda bilinçlendirmek için her yıl düzenli olarak seminerler verilmesi” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy birliği ile kabul edildi

KARAR NO: 74

“ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırılmak üzere, Çocuk Meclisi’nden oyuncak, giyecek, kitap, kırtasiye desteği sağlanması, bunların satın alarak değil, kullanılır durumda olanların yeniden değerlendirilmesi şeklinde sağlanması“ teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy birliği ile kabul edildi

KARAR NO: 75

“Okullara ve binalara yangın merdiveni yapılması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy birliği ile kabul edildi

KARAR NO: 76

“Doğaya çok büyük zararları olan naylon poşetler yerine, bez ya da geri dönüşümlü malzemeden yapılmış çantaların, filelerin kullanılması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy birliği ile kabul edildi

KARAR NO: 77

“Her yıl Anneler Günü’nde Annelere Yönelik Bilinçlendirici Seminerler Düzenlenmesi” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy birliği ile kabul edildi.

6. GENEL KURUL ( 06 MAYIS 2012 )

KARAR NO: 78

“sigara satın alma yaşının 18’den 21’ye çıkarılması ”teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy birliği ile kabul edildi

KARAR NO: 79

“sokaklardaki geri dönüşüme gidecek olan atıkların, çocuklar değil büyükler tarafından toplanması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy birliği ile kabul edildi

KARAR NO: 80

“uyuşturucunun zararları konusunda tüm okullarda, büyük küçük demeden sürekli eğitimler verilmesi” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy birliği ile kabul edildi

KARAR NO: 81

“sokaklarda uyuşturucu bağımlısı çocukların tedavilerinin yapılması, ailelerine eğitim ve maddi destek verilmesi” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy birliği ile kabul edildi

KARAR NO: 82

“Çocuk Meclisi’ne her yıl Belediyemizin, Ankara Sokaklarında Çalışan Çocuklar Merkezi’nden, sokakta çalışan bir çocuğun kontenjan üye olarak alınması“ teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy birliği ile kabul edildi

KARAR NO: 83

“Fabrikaların çevreyi korumaya dikkat edip etmediğini kontrol amacıyla, her yıl dünya çevre günüde bazı tesislerde inceleme yapılması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy birliği ile kabul edildi

KARAR NO: 84

“işyerlerinde çocuk işçi çalıştırılıp çalıştırılmadığı konularında daha sıkı önlemler alınması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy birliği ile kabul edildi.

KARAR NO: 85

“çöp kutularının, plastik, cam, kağıt, pil gibi bölümlerinin olması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy birliği ile kabul edildi.

KARAR NO: 86

“ilk yardımın bir ders olarak okullarda okutulması ve uygulamalı olarak deneyim kazandırılması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy çokluğuyla reddedildi.

KARAR NO: 87

“Çocuk Meclisi’nde her dönem, çevre, geri dönüşüm gibi konularında bilinçlendirici seminerler verilmesi” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy çokluğuyla kabul edildi

KARAR NO: 88

““kan bağışının öneminin, her yıl düzenli seminerlerle anlatılması ve çocukların bu konuda erken yaşlardan itibaren bilinç kazanması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy birliği ile kabul edildi

KARAR NO: 89

“Okullarda beden eğitimi derslerinin saatlerinin artırılması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy birliği ile kabul edildi

7. GENEL KURUL ( 03 HAZIRAN 2012 )

KARAR NO: 90

“Çocuklar için hazırlanmış NUTUK Kitaplarının Okullarda ücretsiz olarak dağıtılması”teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy birliği ile kabul edildi

KARAR NO: 91

“Mecliste, çocuklar tarafından dünyada barışın öneminin anlatıldığı panolar hazırlanması”teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy birliği ile kabul edildi

KARAR NO: 92

“Meclisimizde gazilerimizin unutulmamasını sağlamak, onlara olan saygımızı-sevgimizi göstermek için, her yıl bir şiir yarışması düzenlenmesi” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy birliği ile kabul edildi

KARAR NO: 93

“Okullarda hayvan sevgisini geliştirecek, hayvanlardan korkmamızı engelleyecek uygulamalar ve faaliyet programları düzenlenmesi” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy birliği ile kabul edildi

KARAR NO: 94

“Çocuklara hayvan sevgisini aşılamak için her yıl, hayvan barınaklarında inceleme yapılması, çalışmalar hakkında bilgi alınarak hayvan haklarının anlaşılması ve anlatılması için çalışmalar yapılması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy birliği ile kabul edildi

KARAR NO: 95

“Okullarımızda, çocuklarda obeziteyi azaltmak, kontrol altına almak için, dengeli ve düzenli beslenme konusunda diyetisyenlerden destek alınması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy birliği ile kabul edildi

KARAR NO: 96

“Okul tuvaletlerinin daha temiz ve bakımlı olması için, temiz tuvaletler kampanyası başlatılması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy birliği ile kabul edildi

KARAR NO: 97

“Hayvanlara yiyecek desteği sağlanması için, Barınaklara, yemekhanelerden ve lokantalardan artan yemeklerin yönlendirilmesi” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy birliği ile kabul edildi

KARAR NO: 98

“Dünya Çocuk Günü ‘nde, Ankara’daki çocukların, aileleri, sosyal hayatları, çevreleri, okulları gibi pek çok konuda hayallerinin dinlenmesi, belirtilen konuların ilgililere iletilmesi” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy birliği ile kabul edildi

KARAR NO: 99

“Her dönemin sonunda Sayın Belediye Başkanımızı ziyaret ederek, meclis kararlarımız hakkında kendisiyle görüşülmesi ve meclise bu şekilde veda edilmesi”teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy birliği ile kabul edildi

KARAR NO: 100

“Her yıl Dünya Barış Günü dolayısıyla, Ata’mızın ‘Yurtta Barış Cihanda Barış’ sözünü anlatan şiir ve kompozisyon yarışmaları düzenlenmesi” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy birliği ile kabul edildi

KARAR NO: 101

“Sokak hayvanlarının denetimlerinin sağlanması, hayvanların barınaklarda iyi şartlarda korunmaları ve bu barınakların sayılarının artırılması” teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy birliği ile kabul edildi

KARAR NO: 102

“Her dönem Çocuk Meclisi’nde, Uluslararası Çocuk Hakları Beyannamesi’nde yeralan konularda yetkililerce seminerler, eğitimler verilmesi”teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy birliği ile kabul edildi

KARAR NO: 103

“Metrolarda, gazeteler, dergiler için bölmeler yapılması, burada çocuk dergilerine ve Çocuk Meclisi yayınlarına da yer verilmesi”teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif oy birliği ile kabul edildi